Menu Close

התמודדות עם בעיות רפואיות

כאבי גב

תקופות ארוכות של לחץ עלולות להוביל לתסכול, כעס, חוסר תקווה ולעיתים לדיכאון. חפש עזרה בהקדם האפשרי אצל ספקי בריאות הנפש שיעזור לך להבין ולנהל את מחלתך. להלן תמצא רשימת ביקורת של מקורות לחץ ואיתותי לחץ שתוכלו לחוות במחלות כרוניות. אם אתה בבית ומרגיש שמצבך מכריע אותך, חשוב שתשוחח עם הרופא שלך או עם רופא אחר על תחושותיך. הצעד החשוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לפנות לעזרה ברגע שאתה מרגיש מסוגל להתמודד עם זה. להישאר בבית אם אתה חי עם מחלה כרונית או מחלה ארוכת טווח יכול להעניק לך איכות חיים טובה.

יש אנשים שחווים תסמיני דיכאון לפני שהם מקבלים אבחנה של המחלה

החלמה מדיכאון יכולה לקחת זמן, אך טיפול יכול לשפר את איכות חייך אם יש לך מחלה. ישנם טיפולים יעילים לדיכאון שיכולים לעזור לך בכל מחלה או מצב. – מחקר מצביע על כך שאנשים עם דיכאון הסובלים מהמצב נוטים לסבול מתופעות חמורות יותר של ההפרעה. יתכן שהם מתקשים יותר להסתגל למצבם הבריאותי, ועלולים להיות להם עלויות רפואיות גבוהות יותר מאלה שאינם סובלים מדיכאון אך אינם סובלים ממחלה. כמה מחקרים מצביעים על כך שאנשים עם דיכאון נמצאים בסיכון גבוה יותר לאוסטאופורוזיס.

לחיות עם מצב בריאותי ארוך טווח

המכונה גם מחלה כרונית, יכול להיות אתגר. עבור אנשים רבים הסובלים מדיכאון, זה יכול להיות זמן מאתגר לדאוג לבריאותם – למשל נטילת תרופות מרשם, אכילה טובה ופעילות גופנית באופן קבוע. גורם אחד במחלה זו הוא שיש להם פחות גישה לשירותי בריאות טובים.

אנשים רבים מוצאים כי השתתפות פעילה בטיפול במצב בריאותי כרוני עוזרת להם להרגיש חזקים יותר ולהתמודד עם מכשולים רבים בחיים

הבנת מידע נוסף על מצבך ועשייתך למען ניהולו יכולה לעזור לך להתמודד עם אתגרים בריאותיים. מחלה כרונית היא מצב בריאותי ארוך טווח, והמילה "כרונית" מגיעה מהמילה היוונית chrono, שמשמעותה זמן.

מצבים ארוכי טווח או כרוניים הם מצבים שנמשכים חצי שנה ומעלה

כגון אסטמה, דלקת פרקים, סרטן, השמנת יתר, סוכרת, כאבים כרוניים ומחלות לב. שכיחותן של מחלות ארוכות טווח ומחלות כרוניות רבות הולכת וגוברת באוסטרליה ובשאר העולם בשל מספר גורמים, כולל גיל האוכלוסייה וסוגיות אורח חיים כמו עישון ותזונה לקויה. ללא טיפול מודרני, המשמעות היא שאנשים חיים עם מחלות העלולות לגרום למוות בטרם עת.

ישנם צעדים שתוכלו לנקוט בכדי להתמודד עם מצבכם החדש

להקל על הלחץ ועל עוגמת הנפש העלולים להתלוות למחלה קשה ולמצוא דרך להתמודד עם המסע החדש והמאתגר הזה. חלק מהמחלות הכרוניות אינן ניתנות לריפוי, אך טיפול בעצמך הוא העצה הרפואית הטובה ביותר לחיות אורח חיים בריא ובעל גישה חיובית. התחלה פעילה כעת יכולה לעזור לך להבין ולהתמודד עם ההשפעות הרבות של מחלות כרוניות.

בהתחשב בתמותה האישית והסיכוי שמחלה קשה עלולה להיות מסכנת חיים

חרטות ורגשות אשמה על דברים שעשית שלדעתך תרמו למחלתך או לפציעתך. דאגה לעתיד, כיצד תתמודד אם תצטרך לשלם עבור הטיפול, מה קורה לקרובי המשפחה שלך, אילו כאבים תחווה במהלך המחלה וכיצד חייך ישתנו.

יש דרכים להתמודד עם מצוקה רגשית תוך שמירה על איכות החיים

אבחון סרטן, מחלות לב או מחלות קשות אחרות עלול להיות הרסני. בעיות בריאותיות חמורות עלולות לשבש כל היבט בחייכם – בין אם מדובר במחלה כרונית ומסכנת חיים כמו סרטן או אירוע בריאותי גדול כמו אירוע מוחי, התקף לב או פגיעה מתישה. השלב השלישי בהתמודדות עם מחלות כרוניות הוא התמודדות עם המחלה בהדרגה. בשלב זה אנשים מרגישים בנוח עם כלי הטיפול, המשאפים והזריקות הדרושים להם בכדי לחיות חיים נורמליים. עבור אנשים מסוימים ניתן לפתור את הבעיה אחד על אחד.

בכל מקרה

חשוב למצוא משפחה או זוג אצל ספק שירותי בריאות נפש מאומן היטב. אין קבוצה ספציפית של ספקי בריאות נפש מאומנים שיש להם הכשרה מקיפה להתמודדות עם מחלות כרוניות. על ידי השתתפות בייעוץ מותאם אישית אתה יכול להביע רגשות רגישים ופרטיים לגבי עצמך, מחלתך והשפעתה על אורח חייך ועל מערכות היחסים שלך.

הם חושבים שהם סובלים ממחלה ספציפית כמו אסתמה, דלקת פרקים, סוכרת, זאבת, מחלת תאי מגל, המופיליה או לוקמיה, או ממצב בריאותם המתמשך.